Monitoring on-line pompy ciepła

Na stronie pvmonitor.pl zamieszczone są wykresy przedstawiające parametry pracy pompy ciepła zainstalowanej w moim domu. Dane są zbierane i prezentowane w czasie rzeczywistym. Link do monitoringu:

http://dev.pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=15

Zakładka “Gruntowa pompa ciepła”

2 thoughts on “Monitoring on-line pompy ciepła”

  1. W jaki sposob zrealizowales monitoring pompy ciepla, mozesz cos wiecej napisac o elementach ukladu i sposobie podlaczenia?
    Dziekuje za informacje.

  2. Monitoring temperatur zrobiłem na czujnikach DS1820 podłączonych przez RS232 do komputera. Licznik z wyjściem impulsowym też podpiąłem do kompa, a do wizualizacji używam http://cacti.net/. W najbliższym czasie czeka mnie przeróbka, bo chciałbym kompa zastąpić raspberry pi. Zamiast stawiania swojego komputera z monitoringiem można skorzystać z http://pvmonitor.pl. Raspebrry na dzień dzisiejszy wydaje mi się najciekawszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem, do niego można podpiąć czujniki DS1820, przez przejściówkę RS485 licznik Orno WE-504 (niestety jednofazowy, więc trzeba by przeliczyć jakie jest zużycie 3-fazowej pc). Można też znaleźć 3-fazowe liczniki z rs485, ale są droższe. Na Raspberry można postawić swoją bazę, ale można też wysyłać dane na pvmonitor.pl. Jest też LanKontroler (opisany na pvmonitor.pl), którym można wysyłać temperatury i zużycie prądu na pvmonitor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *